Зелене світло для українських виноробівКерівництво Громадської спілки «Укрсадвинпром» прийняло активну участь у Національний виноробному форумі, що пройшов у Києві 14 та 15 листопада 2017 року, об’єднав вітчизняних виробників, представників виноробної галузі із Франції, Німеччини та Австрії, представників влади, науки та громадських організацій, з метою спільного подолання перепон, що стримують розвиток виноробства в Україні.

Виноробна галузь України - інвестиційно приваблива та перспективна галузь, яка розвивається повільно через надмірне законодавче регулювання.

Щоб розпочати виробництво вина, необхідно отримати дозвіл - лише 3 документи, у складі яких - атестат виробництва, на отримання якого необхідно близько 140 дозвільних документів з різних інстанцій, що займає від 1 до 1,5 років.

Пропозиція зі спрощення та прискорення організації виноробного бізнесу втілена в законопроекті № 6693 ініціатором якого виступив народний депутат України Андрій Вадатурський. Прийняття даного законопроекту дозволить скоротити час для отримання дозволу на виробництво вина до 5 днів і замінити атестат виробництва на декларацію матеріально-технічного стану.

Питання земельних відносин , зокрема зазначив що для виноградників потрібно орендувати землю на термін не менше 50-60 років, що неможливо зробити в діючому правовому полі.

Іноземні експерти виноробного бізнесу розповіли про маркетингові заходи, що нададуть змогу вітчизняному виноробству розвиватись всередині країни та зайняти гідні експортні позиції. Мова йде про географічні зазначення, суть яких полягає в прив’язці виробництва продукту до географічного розташування, що дозволить створити додаткову цінність українських вин та міцних алкогольних напоїв для споживача. Ці методи успішно працюють в Європі. В Україні ж лише започатковано проект «Підтримка розвитку системи географічних значень в Україні».

Ще одне болюче питання, що було висвітлене учасниками Форуму, - державна підтримка підприємств, які вирощують виноград. У 2017 році в рамках додаткового фінансування із Державного бюджету виділено понад 120 млн грн для фінансування програми підтримки багаторічних насаджень, яка сума буде виділена у 2018 році – поки що невідомо.

#законопроекті6693 #Вина #форумвиноробів

Просмотров: 5


03022 Україна, Київ

вул. Васильківська, 37 оф. 414

 

 

 

т.: +38 (044) 257 42 07
+38 (068) 703 93 93

 

  • иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • Telegram
  • Белый LinkedIn Иконка
  • Белый Иконка YouTube

© 2017

Громадська спілка

"Укрсадвинпром"