Новини

Запрошуємо виноробів та виноградарів взяти участь у дискусійній панелі

У рамках виставки Wine&Spirits Ukraine відбудеться Міжнародний Конгрес Виноробів – International Wine&Spirits Congress, який традиційно проводить «УКРСАДВИНПРОМ».
 
Початок дискусійної панелі: 30 березня з 12:00 до 14:00.
Голова спілки Владимир Печко наголошує, що у цьому році темою дискусійної панелі є питання підтримки виноградно-виноробної галузі в умовах війни та повоєнного стану.
 
Учасники дискусійної панелі дізнаються більше про можливі та існуючі програми, проєкти та гранти щодо підтримки українських виноградарів та виноробів.
 
Дискусійна панель відбудеться за адресою: МВЦ, Павільйон 1А, Броварський пр-т, 15, павільйон 1, конференц-зал №3, Київ

Володимир Печко взяв участь у комітетських слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики

14 березня відбулись комітетські слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики на тему: «Актуальні питання виноградарства та виноробства в Україні на шляху до євроінтеграції». Організатором засідання виступив Голова аграрного комітету Олександр Гайду.

У засіданні взяли участь:

  • Крістіан Бен Хелл, керівник операційного сектору сільського господарства, продовольчої безпеки та земельних ресурсів Представництва ЄС в Україні;
  • Тарас Висоцький, Перший Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України; 
  • Алла Стоянова, директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА;
  • Ірина Ковальова, директорка ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН
  • Володимир Печко, Голова Громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ»

Учасники заходу обговорили основні проблеми, які існують і галузі, зокрема:

✔️окупація агресором значної частини територій України;

✔️скорочення площ виноградників;

✔️низькі закупівельні ціни на виноград технічних сортів, невиправдано низькі мінімальні роздрібні ціни на вина;

✔️високе податкове навантаження на виноградарсько-виноробну галузь;

✔️зменшення обсягів експорту вітчизняної виноробної продукції;

✔️ низький рівень мотивації на створення нових виноградників, скорочення обсягів виробництва садивного матеріалу винограду;

✔️ складність працевлаштування сезонних працівників для проведення технологічних операцій на виноградниках;

✔️відсутність реєстру виробників винограду та вина і кадастру виноградників;

✔️превалювання імпортної виноробної продукції над вітчизняною на українському ринку вин;

✔️відсутність системного контролю за якістю та безпекою виноробної продукції.

На думку Володимира Печко, голови Громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», сьогодні важлива системна підтримка виноградної та виноробної галузі з боку держави:

«Разом із учасниками спілки ми пропонуємо:

🔸 впровадити державну компенсаційну програму з підтримки виноробів, які практично не могли реалізовувати свою продукцію більше 3-х місяців

🔸напрацювати експортну стратегію розвитку для виноробної продукції

🔸 дозволити рекламування виноробної продукції у засобах масової інформації, а саме на телебаченні. Це допоможе збільшити продажі українського вина та стане значною підтримкою для галузі».

Мінагрополітики надало роз'яснення щодо визначення підприємства критично важливим для економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період

Щоб отримати статус критично важливого підприємства та бронювання військовозобов’язаних, зокрема, в галузі сільського господарства, необхідно відповідати трьом і більше критеріям, затверджених ПОСТАНОВОЮ Кабінету Міністрів України №76, а саме: 

1) загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро;

2) сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро;

3) підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. №83;

4) підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади, встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, за сферою їх управління чи галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, або обласною, Київською та Севастопольською міськими військовими/військово-цивільними адміністраціями (у разі їх утворення) з урахуванням потреб територіальної громади.

Відповідно до наказу Мінагрополітики від 21.02.2023 № 223  “Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період”  визначено такі критерії:

  • підприємства, що обробляють  землі  с/г призначення  на площі не менше 1000 га або мають застрахованих працівників - не менше 50 осіб; 
  • підприємства основним видом діяльності, станом на 1 січня 2022 року, є КВЕД, який зазначено у наказі Мінагрополітики від 21.02.2023 № 223

5) відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал не менший від розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р;

7) підприємство є резидентом Дія Сіті.

Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період є відповідність трьом або більше критеріям.

Документи, які не мають підтвердження відповідності трьом критеріям, розглядатися не будуть! 

Про це йдеться на сайті Мінагрополітики.

Засідання підкомітету з питань економічної та фінансової політики в аграрній сфері

8 лютого 2023 року відбулося засідання підкомітету з питань економічної та фінансової політики в аграрній сфері Комітету з питань аграрної та земельної політики. Обговорили законодавчі ініціативи щодо запровадження електронного акцизу в виноробній галузі.

Темою обговорення стали проєкти законів:

  • про забезпечення електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах (реєстр. № 8286)
  • про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (реєстр. № 8287) в частині запровадження електронних марок акцизного податку у виноробній галузі

Останні кілька років виноградно-виноробна галузь переживає непрості часи. На це вплинуло багато чинників: окупація Криму, пандемічна криза COVID-19, яка вплинула на зниження споживчої купівельної спроможності,  запровадження нульової ставки мита на імпортне вино з 2021 року, збройна агресія рф з 24 лютого 2022 року.

«Сьогодні підприємства зацікавлені, щоб держава їх захистила від фальсифікованої продукції. Ще одним важливим кроком є запровадження виноградарського кадастру для відслідковування шляху від виноградного грона до пляшки!", - зазначив Голова «УКРСАДВИНПРОМ» Володимир Печко.

Учасники заходу наголосили, що з огляду на специфіку виготовлення, маркування та  оподаткування виноробної продукції, яка наразі включає в себе і бренді та коньяк, не повинні маркуватися електронними акцизними марками. Така  виноробна продукція: вина тихі, вина ігристі, вині кріплені, вермути, бренді та коньяки не повинні підпадати в сферу регулювання проєкту закону №8286 та №8287.

Фінансові витрати, які повинні будуть здійснити легальні виробники цих видів напоїв на запровадження електронної марки акцизного податку та системи для її функціонування, додаткова зарегульованість для легальних виробників виноробної продукції  можуть призвести  до їх остаточного знищення як бізнесу.

Комітетські слухання щодо підтримки агросектору в 2023 році

7 лютого у Верховній Раді відбулися комітетські слухання щодо підтримки агросектору в 2023 році. Представники Громадської спілки "УКРСАДВИНПРОМ" також взяли активну участь у дискусії й висловили свої бачення щодо ключових моментів підтримки аграріїв та профільних агрогалузей.

В обговоренні взяли участь керівництво Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економіки та профільні асоціації.

Серед планів на 2023 рік:

• підтримка агросектору спрямована на покращення ліквідності аграріїв.
• відбудеться пролонгація кредитної програми 5-7-9%, яка успішно себе зарекомендувала
• запрацює Фонд часткового гарантування. Це буде додаткове забезпечення під отримання кредиту. Йдеться про 720 млн грн від держави та Світового банку.

Під час заходу було наголошено на першочерговій необхідності розмінувань територій, які перебували під тимчасовою окупацією, та підтримки саме тих аграріїв, які залишаються працювати на цих землях.

~ Законодавство ~

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України 20.03.2018 №151
Наказ та Додатки
Постанова Кабінету Міністрів України від
15 липня 2005 р. N 587 Київ
Постанова
Реєстр сортів рослин України станом на
16.01.2019
Реєстр
Image

УКРСАДВИНПРОМ

03022 УКРАЇНА, КИЇВ
ВУЛ. ВАСИЛЬКІВСЬКА, 37 оф. 414
Т.: +38 (044) 257 42 07
М.: +38 (068) 703 93 93
INFO@UKRSADVINPROM.COM