Опис універсального раннього сорту аличі Клеопатра

Опис універсального раннього сорту аличі Клеопатра

Смачна алича, іменована Клеопатрою, відноситься до культур з раннім терміном дозрівання і включена в групу гібридів, що носять назву Руської сливи. Селекціонерами в стінах Московської сільськогосподарської академії для виведення даного виду був використаний сіянець сорту Кубанська комета.

Культура вступає у плодоношення на 4 рік з моменту посадки. Середня врожайність, плодоношення постійне. Дерево частково самоплідне, тому для отримання хорошого врожаю по сусідству радять садити 1-2 інших сорти аличі. Урожайність при наявності перехресного запилення зростає вдвічі, а то і втричі. Збір плодів припадає на вересень. Зимостійкість висока. Ще алича, названа Клеопатрою, має стійкий імунітет до захворювань. Зовні культура являє собою дерево середнього розміру – заввишки від 3 до 4 м. Крона ширококонічна і середньо загущена. Пагони прямі і тонкі з корою бурого кольору. Листя має форму еліпса, крупнопільчасті краї і темно-зелений колір. Плоди великі, вирівняні і кругло-овальної форми, середня вага кожного не перевищує 37 гр. На поверхні ягід видно бічний шов. Шкірка червоно-фіолетова і досить темна. Вершина плоду плоска, вузька воронка середня за розміром. Плодоніжка невелика і по товщині, і по довжині. М’якоть має щільну структуру, вона хрящувата і забарвлена в червоний колір. Невелика кісточка легко відділяється від серцевини плода. Смак плодів солодкий, є обов’язкова кислинка. До складу ягід входить 3,1% кислоти, 5,5% цукрів і близько 9,3% сухих речовин.

Особливості вирощування

Алича з красивою назвою Клеопатра відрізняється від вишневого і сливового дерева більш тривалим періодом вегетації. Весняна посадка не завжди закінчується успішним вирощуванням – через тривалий ріст пагонів восени до моменту викопування саджанці можуть не дозріти. У зимовий період вони нерідко висушуються і виявляються беззахисними перед низькими температурами. Відомі і оптимальні розміри посадкової ями – 60×80 см. Її глибина не повинна перевищувати 50 см. В ній розміщують кілочок для подальшої підв’язки деревця. Вносять суміш верхнього шару землі, отриманої при викопуванні лунки, з перегноєм, фосфорними і калійними підгодівлями. Останні два компоненти додають в кількості 200 м і 60 м відповідно. Замість калійних добрив іноді додають 0,5 кг деревної золи. Одним з важливих етапів догляду за аличею є формуюча обрізка. Після того як молоді пагони припинять зростання, їх слід скоротити на 20 см. Коли дереву виповниться 8-10 років, йому знадобиться омолоджуюча обрізка. Процедура нічим не відрізняється від рекомендованої для будь-яких плодових рослин.

Переваги і недоліки

Універсальний вид культури поєднує в собі високу продуктивність і витривалість класичної аличі з великоплідністю та відмінними смаковими якостями сливових плодів. Також цінується садівниками за можливість одержання плодів, що мають не тільки приємний смак і аромат, але і презентабельний вигляд. Культура добре переносить морози. До недоліків відносять середню стійкість до захворювань.


Надрукувати   E-mail