6 важливих робіт для колоновидної яблуні

6 важливих робіт для колоновидної яблуні

Дочекалися! Пік популярності колонновидних яблунь пішов. А все тому, що «щасливі власники» цих дерев все частіше стали стикатися з неприємними явищами. Все частіше колони ростуть не у вигляді колон, а вигляді кошлатих віників, до того ж вельми сильнорослих. Але найприкріше - колонновідние яблуні відмовляються плодоносити.

Вибирайте правильний підщепу

Колонновидні яблуні виростуть невеликими і стануть плодоносити на другий-третій рік, тільки якщо вони щеплені на карликову підщепу. Тому при покупці саджанця поцікавтеся, на який підщепу він був щеплений. Кращі підщепи - М9, В9, Р22 ...

Якщо колона щеплена на напівкарликовий підщепу або на звичайний, то перший урожай ви зберете лише на п'ятий-восьмий рік.

Уразливі до морозів

Колонновидні яблуні більш чутливі до морозів, ніж звичайні дерева. Тому на зиму їм обов'язково треба робити влагозарядку, а стовбур і частина основних гілок замотувати папером або картоном. Під перекопування необхідно внести золу або фосфорно-калійні добрива. Грунт в пристовбурних кіл треба замульчувати 5-сантиметровим шаром перегною або 10-15-сантиметровим шаром соломи. Навесні укриття згріб в сторону, щоб прискорити прогрівання грунту.

Пошкодження верхівкової бруньки

Верхівки пагонів гірше визрівають, а тому взимку зазвичай вимерзають. В результаті навесні чіпати не верхівка, а всі верхні нирки. Якщо нічого не зробити, то дерево почне нагадувати віник. Тому залишайте один центральний пагін продовження, а інші вирізуйте. У червні - липні все сільнорастущіе бічні пагони прищипните.

Мишам - бойкот

Миші можуть об'їсти підставу стовбура, чому дерево загине. Тому встановіть навколо стовбура захист з мелкоячеистой пластикової сітки. Працює вона протягом усього періоду життя дерева. Рани промийте залізним купоросом, замажте садовим варом і обв'яжіть поліетиленовою плівкою.

Приберіть верхушечную цвіткове нирку

Деякі сорти колонновідок грішать тим, що на верху провідника закладають квіткові бруньки. І крім втечі виростає ще два-чотири плоду, які не дають центральному провіднику рости прямо. Щоб вони не деформували центральний провідник, вищипуйте квітки і бутони з верхівки центрального пагона.

Викривлення стовбура під вагою плодів

Бувають роки, що плодів на колоні зав'язується стільки, що ствол згинається. А він у колонновідок крихкий і може зламатися. Щоб цього не сталося, прибирайте частину плодів або встановіть кол для кожного дерева і підв'яжіть його до нього. К повинен витримати і тяжкість плодів, і пориви вітру.


Надрукувати   E-mail