Нарешті держава повернулася обличчям  до виробників плодово ягідних вин та мікровиноробства

Нарешті держава повернулася обличчям до виробників плодово ягідних вин та мікровиноробства

Шановні садівники виноградарі та винороби, хочемо повідомити декілька радісних новин. Нарешті ми дочекалися довгоочікуваних змін в законодавстві України, які були ініційовані Громадською спілкою «УКРСАДВИНПРОМ» та озвучені головою спілки – Володимиром Печко під час зустрічей в комітетах Верховної Ради України з народними депутатами, яким не байдужа доля галузей садівництва та виноробства.

По перше – внесенні зміни до Податкового кодексу України в частині зменшення розміру акцизного податку на плодово-ягідні вина, що складе 0,01 гривень на 1 літр. Це підвищить конкурентність продукції і дозволить відновити виробництво та споживання плодово-ягідних вин, яке було знищено раніше. Україна на початку 90-х років виробляла близько 52 млн. дал плодово-ягідних вин.

По друге – спрощено систему оподаткування для підприємств, які виробляють плодово-ягідну продукцію. Їм дозволено застосовувати 4 групу єдиного податку. Нашу ініціативу також підтримав народний депутат України Роберт Горват, який вніс пропозиції до проекту закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляд ставок окремих податків і зборів» що були ухвалені.

По третє - законопроектом "Про Державний бюджет України на 2019 рік" передбачено кошти на державну підтримку галузі садівництва, хмелярства, виноробства - 400 млн. гривень, що на 100 млн. гривень більше ніж в 2018 році. Збільшення розміру підтримки дозволить збільшити площі під насадженнями ягід та садів, а також компенсувати частину вартості із придбання та встановлення потужностей додаткової переробки, заморозки та зберігання продукції садівництва.

Громадська спілка "УКРСАДВИНПРОМ" та її голова – Володимир Печко закликає учасників галузей садівництва, виноградарства та виноробства не бути пасивними і надавати нам свої пропозиції щодо внесення змін до законодавства України, які покращать умови розвитку галузей. З нашої сторони буде всебічна підтримка та сприяння втілення ваших пропозицій в правове поле шляхом розробки та прийняття відповідних законів.


Надрукувати   E-mail